Zapraszamy na szkolenie
Harmonogramy przyjęć wprowadzone przepisami Ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z e -skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej wprowadziły dużo zamieszania w podmiotach leczniczych.
Od 1 września 2019r. świadczeniodawcy mają nowe narzędzie do prawidłowej organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych. Harmonogramem przyjęć muszą być objęci wszyscy pacjenci, którym udzielane jest świadczenie zdrowotne w podmiocie. Nowe przepisy wprowadzają obowiązek gromadzenia danych o świadczeniobiorcy, o udzielonym świadczeniu i świadczeniodawcy. Dane, które są sprawozdawane i przekazywane do Narodowego Funduszu Zdrowia w pełni obrazują, jak wygląda sytuacja udzielania świadczeń w konkretnym podmiocie leczniczym. Umożliwia to większą kontrolę płatnika. Prawidłowe prowadzenia harmonogramów przyjęć przede wszystkim ułatwią organizację pracy w podmiocie leczniczym, a także umożliwią w pełni wykorzystanie zasobów kadrowych.
Podczas zajęć omówimy zarówno wszystkie regulacje prawne związane z harmonogramami przyjęć, jak również przedstawimy praktyczne rozwiązania kluczowych problemów organizacyjnych związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i umieszczaniem pacjenta w harmonogramie przyjęć. Wskażemy jak łatwo dostosować się do obowiązujących przepisów.
Tematy do omówienia:
Zajęcia poprowadzi:
Katarzyna Adamska
Informacje organizacyjne:
Termin szkolenia: 13 listopada 2019r.
Czas trwania: 9:00 – 14:00
Miejsce: ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie, sala konferencyjna nr 2, parter – 300 metrów od Dworca Centralnego PKP w Warszawie.
Koszt uczestnictwa:
200 zł netto – cena regularna
180 zł netto – dla placówek zgłaszających minimum 3 osoby
W przypadku niespełnienia warunków art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. C lub §3 ust. 1. pkt. 14 ustawy o VAT kwota szkolenia będzie powiększona o 23% podatku VAT
Zgłoszenia można wysyłać do: 8 listopada 2019 r. (piątek) na nasz adres e-mail: ilona.jasielska@iuz.org.pl
W przypadku braku potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia w ciągu jednego dnia, proszę o kontakt telefoniczny!
Na Państwa pytania odpowiemy pod numerem tel.: 697 602 707 lub 22 610 42 39
* * * W cenę wliczona jest przerwa kawowa * * *
WROCŁAW, 18 STYCZNIA 2017 r. – Listy oczekujących – aspekty praktyczne